Prírodná koža

Keďže náš e-shop ponúka široký sortiment kvalitných kožených výrobkov, je určite na mieste uviesť tu niekoľko slov o prvotriednom materiáli z pravej kože a venovať sa správnej starostlivosti a ochrane tohto prvotriedneho materiálu. Koža je jedinečným a nenahraditeľným materiálom, ktorý je používaný už odpradávna a po celý čas sa teší veľkej obľube. Čím je prírodná koža tak výnimočná, že obstála v konkurencii ostatných materiálov po tak dlhý čas, a aj v modernej dobe je považovaná za top materiál?

Zásadnou vlastnosťou tohto materiálu je fakt, že dva kúsky z prírodnej kože nebudú nikdy vyzerať rovnako. Jedná sa o materiál, ktorý skvelé obstojí v skúške času a dokonca má tendenciu sa s vekom zlepšovať. Všetky značky, ryhy, odreniny, stopy jaziev a zvrásnenie, či nepravidelné zafarbenie, ktoré prírodna koža zachytí na svojej ceste, rozpráva príbeh o pôvode a živote zvieraťa. Ďalšou vlastnosťou, ktorú určite oceníte, je mäkkosť a poddajnosť tohto materiálu.

Nákupom kabelky či peňaženky z prírodnej kože si okrem módneho doplnku kupujete aj vysoko trvanlivú prvotriednu kvalitu, ktorá je obsiahnutá v jedinečnom materiáli so svojou vlastnou históriou a výnimočným charakterom. Rôzne nerovnosti, záhyby či stopy po prírodnom vyblednutí nie sú chybou, naopak sú zárukou pravosti prírodnej kože, ktorá bola spracovaná vďaka živým tvorom. Všetky zdanlivé nedokonalosti tak tvoria pravú podstatu krásy tohto prírodného materiálu.

Kožené kabelky a peňaženky vzhľadom k materiálu, z ktorého sú vyrobené, patria k tým najtrvalejším. Aj tu je však nutná náležitá starostlivosť, vďaka ktorej sa maximálne predĺži ich životnosť a krásny vzhľad po celú dobu ich používania.

  • Pred prvým použitím odporúčame aplikovať impregnačný prípravok, ďalšie impregnovanie podľa potreby.
  • Nečistoty odstráňte handričkou alebo hubkou namočenou v čistej vode tak, aby nedošlo k premočeniu
  • Kožu nikdy nečistite intenzívnym trením.
  • Na vyčistený povrch naneste malé množstvo krému na kožu podľa pokynov výrobcu.
  • Chráňte kožu pred nadmerným vlhkom a slnečným žiarením.
  • Dbajte na to, aby sa výrobok nepremočil.
  • Materiál z pravej kože nechajte vyschnúť pri izbovej teplote.