Módne tipy

Kabelka z kože saffiano

V našej ponuke kožených kabeliek nájdete na niektorých modeloch informáciu, že je kabelka vyrobená z kože saffiano. Hocikto už tento druh kože pozná, mnohí možno s týmto materiálom ešte nemali tú česť. Aké sú vlastnosti tohto materiálu, ako sa oň správne starať a čo si vlastne pod pojmom koža saffiano predstaviť, tomu všetkému sa budeme venovať v nasledujúcich riadkoch. Koža saffiano pochádza rovnako ako mnoho iných prvkov módneho priemyslu, z Talianska, kolísky módy, kde bola vynájdená dnes už ikonickou módnou značkou Prada.

Koža saffiano kombinuje výnimočnú stálosť materiálu a odolnosť proti škvrnám s eleganciou a štýlom. Nejedná sa o špeciálny druh kože, ale v procese výroby tohto materiálu ide primárne o jedinečné spracovanie. Koža saffiano je známa svojimi diagonálnymi líniami a vzorom šrafovania, ktoré sú strojovo lisované do voskového povlaku kože, čo jej dodáva absolútne nezameniteľný jemný lesk. Medzi charakteristické znaky tejto kože patrí vysoká odolnosť voči škvrnám a oderom. Vďaka týmto pozitívnym vlastnostiam je táto koža ideálna práve pre dámske kabelky. Na záver spracovania sa ešte citlivo napúšťa špeciálnym voskom, ktorý odpudzuje vodu a vlhkosť a materiál sa tak stáva takmer nezničiteľným.

Kabelky z kože saffiano sú preto vysoko odolné proti poškriabaniu a oderom, takmer vodeodolné a ľahko udržiavateľné. Čo viac si priať, než to, že váš obľúbený módny doplnok zvládne spoľahlivo a bez úhony každodenné bežné používanie. V našej ponuke môžete vyberať z niekoľkých typov dámskych kabeliek, ktoré sú vyrobené z tohto moderného materiálu. Či už preferujete praktické crossbody kabelky, či väčšie shopper kabelky, alebo je vaším favoritom elegantná business kabelka, koža saffiano má všade svoje zastúpenie.

Aby ste podporili výnimočné vlastnosti vašej novej kabelky z kože saffiano, treba sa o ňu poriadne starať:

  • Po nákupe použite krém a s bavlnenou handričkou očistite kabelku krúživými pohybmi.
  • Krém nechajte minimálne 30 minút pôsobiť a potom kabelku naimpregnujte.
  • Pri zašpinení odporúčame otrieť kabelku vlhkou handričkou.
  • Minimálne raz za mesiac je ideálne kabelku natrieť krémom, aby nevysychala.
  • V prípade namočenia kabelku nesušte pri veľkom zdroji tepla (pri kúrení).
  • Ak kabelku nenosíte, odporúčame ju uchovávať naplnenú pokrčeným papierom.
  • Kabelku z kože saffiano chráňte pred poškodením ostrými predmetmi.