Ako si vybrať správnu kabelku podľa typu postavy

výber kabelky

Ako si vybrať správnu kabelku podľa typu postavy

Výber kabelky, ktorá lichotí vašej postave a zároveň vyhovuje vášmu štýlu, môže byť kľúčom k dokonalému outfitu. Pri výbere kabelky je dôležité zohľadniť nielen aktuálne módne trendy, ale aj svoj typ postavy. Každý z nás má jedinečnú siluetu a správna kabelka môže perfektne zvýrazniť naše krivky a celkový vzhľad.

Pre vysokú, štíhlu postavu

Ak máte vysokú a štíhlu postavu s atletickými rysmi, môžete si dovoliť prakticky akýkoľvek typ kabelky. Lichotiť vám budú väčšie i menšie kabelky, crossbody tašky alebo štýlové batohy. Odporúčame mäkké materiály a kabelky, ktoré nie sú príliš malé, aby sa vyvážili s vašou postavou.

Pre malú postavu

Ak ste menšej výšky, vyberte si menšie a stredne veľké kabelky. Veľké kabelky môžu opticky zmenšiť vašu postavu. Ak dbáte na proporcie, vyberajte si kabelky, ktoré nepresahujú vašu telesnú veľkosť.

Pre postavu so ženskými krivkami a plnšou postavou

Ak máte ženské krivky alebo plnšiu postavu, vyberte si kabelky strednej veľkosti, ideálne podlhovastého tvaru, vyrobené z pevných materiálov, ktoré držia tvar. Vyhnite sa príliš malým kabelkám, ktoré môžu nevhodne zvýrazniť vaše tvary.

Pre postavu so širšími bokmi

Ak máte postavu so širšími bokmi, siahnite po kabelkách cez rameno s nie príliš dlhými ušami. Spodná časť kabelky by mala byť ideálne na úrovni pása. Skvelou voľbou môžu byť aj listové kabelky alebo módne ľadvinky, ktoré sa štýlovo nosia crossbody alebo pohodlne okolo pása.

Pre štíhle postavy s výraznými krivkami

Ak máte postavu s výraznými krivkami hore aj dole, odporúčame kabelky do ruky alebo kabelky cez rameno. Veľkosť a tvar kabelky si môžete vybrať podľa vlastného vkusu a štýlu.

Vždy majte na pamäti, že pri výbere kabelky je dôležité mať na pamäti nielen aktuálne módne trendy, ale predovšetkým svoju jedinečnú postavu a osobný vkus. Vyberte si kabelku, v ktorej sa budete cítiť sebaisto a pohodlne a ktorá dokonale doplní váš outfit.

  • výber kabelky - kabelka do ruky
  • kabelka cez rameno
  • crossbody kabelky