Tote kabelky

Poďme si bližšie predstaviť verného priateľa a spoľahlivého spoločníka medzi kabelkami, ktorý sa teší veľkej obľube. Tote kabelka je módny doplnok vhodný pre business, do školy, ale aj do mesta. Vďaka svojej univerzálnosti, efektivite a účelnosti sa jedná o jeden z najobľúbenejších funkčných doplnkov vo svete dámskych kabeliek. Či už ste matka v domácnosti, alebo žena, ktorá dlho do večera pracuje v kancelárii, či študentka žijúca bohatým spoločenským životom, iste nám dáte za pravdu, že uvítate tašku, ktorá je schopná pojať všetko, čo práve potrebujete a k tomu dokáže držať svoj tvar a zároveň má šmrnc.

Jedná sa o kabelku väčších rozmerov s veľkým jednoduchým vreckom, ktoré ponúka komfortný priestor pre väčšie množstvo vecí. Primárnym účelom Tote kabelky je poslúžiť ako spoľahlivá batožina najmä pri rušných dňoch strávených nakupovaním a zariaďovaním rôznorodých záležitostí. Tote kabelka sa veľmi ladne dokáže prispôsobiť najrôznejším príležitostiam, má naozaj široké využitie.

Výraz “Tote”, ktorý pochádza pravdepodobne zo západoafrických jazykov, by sa dal do slovenčiny preložiť slovesom “nosiť”. Prvý typ týchto kabeliek môžeme historicky nájsť už v 17. storočí, ale do stredu diania módneho odvetvia dámskych kabeliek sa dostala až v 20. storočí. Ešte v polovici 20. storočia, kedy najmä americké ženy boli ženami v domácnosti, sa Tote kabelky netešili veľkej obľube, jednalo sa skôr o plážové vybavenie než o módnu záležitosť. Nový dych týmto kabelkám vdýchla najmä ženská emancipácia, kedy už dámam nestačila drobná elegantná kabelka na promenády po kolonádach. Návrat žien z domácností späť do pracovného procesu kládol nárok na to, aby žena bola schopná po pracovnom dni cestou domov stihnúť do svojej tašky vtesnať aj drobný nákup pre rodinu. Alebo si mohla v taške odniesť veci na športovanie a fľašu vody k tomu. Funkčná móda sa stala nevyhnutnou súčasťou šatníka zamestnaných žien, čoho si boli vedomí aj poprední módni návrhári. Preto už dnes v súvislosti s Tote kabelkami nemôžeme hovoriť len o prostom funkčnom doplnku. Pri zachovaní svojich praktických vlastností sú tieto väčšie kabelky veľmi elegantnými a trendy módnymi kúskami.

V našej ponuke si môžete vyberať medzi širokou škálou farieb. Veľmi praktickým doplnkom Tote kabeliek na našom e-shope je vnútorné menšie vrecko na zips pre bezpečné uschovanie drobných cenností, a iste vás poteší aj odnímateľný predlžovací popruh, ktorý kabelke pridáva na variabilite.