Módne tipy:

Malá pánska crossbody taška – praktická a pohodlná

Preč sú dni nosenia batohu zo školských rokov alebo opotrebované športové tašky. Teraz si môžete cez rameno dať niečo štýlového – malú pánsku crossbody tašku.

Jedná sa o menšiu praktickú tašku, ktorá sa nosí cez rameno, alebo krížom cez chrbát. Tašky typu crossbody sú bezpochyby jedným z najpopulárnejších pánskych doplnkov, ktoré v sebe snúbia módu s nutnou dávkou funkčnosti. Neoddiskutovateľnou výhodou pri nosení crossbody tašiek je pohodlie a voľnosť pohybu.

Na kabelka.sk nájdete pestrú škálu kožených pánskych crossbody tašiek značky Poyem v nadčasových farebných odtieňoch. Vďaka popruhu s nastaviteľnou dĺžkou si môže každý muž tašku upraviť podľa svojej výšky. Okrem štýlového doplnku je pánska taška crossbody aj praktickým spoločníkom, do ktorého je možné bezpečne a prehľadne uschovať základné veci, ktoré moderný muž potrebuje mať stále pri sebe. Vo vnútri tašky je vrecko na mobilný telefón a zipsové vrecko na drobnosti. Na prednej a zadnej strane sa nachádzajú uzatvárateľné vrecká. Či už chcete módnu pánsku tašku, športový vzhľad alebo nadčasový dizajn vášho doplnku, pánska crossbody je taška pre vás to pravé.

Módne tipy:

Messenger bag, čiže poštárka či kuriérska taška

Máte pocit, že messenger bag je pre Vás tak trochu cudzím pojmom? Nenechajte sa mýliť a vedzte, že ste po tomto type doplnku určite neraz pokukovali a hovorili si, ako by sa Vám zrovna tento praktický kúsok hodil do zbierky. Messenger predstavuje tašku prevažne väčšej veľkosti s širším popruhom a chlopňou, ktorá zakrýva hlavné vrecko. Jej prednosti by sa dali zhrnúť do troch výstižných hesiel – funkčnosť, priestrannosť a čisté línie, vďaka ktorým je možné tento typ tašky veľmi ľahko kombinovať prakticky s akýmkoľvek módnym štýlom, ktorý majiteľ messenger tašky vyznáva.

Kde sa vzala messenger taška?

“Messenger bag”, pre ktorú by mohla byť slovenským ekvivalentom poštárka či kuriérska taška predtým slúžila, ako už názov napovedá, najmä poštovým doručovateľom k roznášaniu listových zásielok. Vďaka dlhému popruhu mohli nosiť tašku krížom v štýle crossbody kabeliek, čo vďaka rovnomernému rozloženiu váhy uľavilo ich namáhanému chrbtu. V dnešnej dobe messenger taška rozhodne nie je jediným poznávacím znamením poštových doručovateľov. Celkom oprávnene by sa dala označiť za jednu z ikon mestskej módy, po ktorej sa oplatí siahnuť v okamihu, ak vás čaká náročný pracovný deň plný pochôdzok a rokovaní, alebo ak potrebujete na dovolenke niekam vtesnať sprievodcu, mapu, fotoaparát a ďalšie nevyhnutnosti, ktorými by mal byť turista vybavený 🙂.

Pre koho je messenger taška vhodná?

Odpoveď je jednoduchá. Vzhľadom k pestrej ponuke farieb a materiálov, z ktorých si môžete na kabelka.sk vybrať. Si messenger určite nájde priaznivcov, ako u mužov, tak i u žien. Páni by dozaista mohli oceniť niektoré elegantné kúsky z pravej kože či koženky, ktorých devízou sú predovšetkým veľkorysé rozmery, do ktorých sa s prehľadom zmestia dokumenty formátu A4, tablet alebo notebook. Dámy určite privítajú, že naši dizajnéri okrem funkčnosti nezabúdajú ani na estetickú stránku, takže aj napriek väčšej veľkosti pôsobia dámske messenger tašky trendy a elegantným dojmom.