Ľadvinka znovu na výslní

Ledvinka z Kabelka.cz

Ste zástancom názoru, že nosenie ľadvinky je výsadou jedincov, ktorí zaspali dobu a módne trendy idú tak trochu mimo nich? Nenechajte sa mýliť! Je veľmi pravdepodobné, že teraz uvidíte na niekom tento módny doplnok, pozeráte sa na osobu, ktorá veľmi dobre vie, čo je momentálne in!

Historické okienko

Ak zapátrame v minulosti, zistíme, že s predchodcom ľadvinky by sme sa mohli stretnúť už v dobách antiky či stredoveku. Už vtedy ľudia s obľubou nosili okolo pása akési mešce či vrecká, ktoré sa síce dnešnej podobe ľadvinky približovali len vzdialene, avšak na uloženie osobných predmetov dozaista poslúžili skvele.

Pravdepodobne väčšina z nás si však vybaví ľadvinku ako symbol 90. rokov, kedy zrejme neexistovala domácnosť, v ktorej by sa aspoň jeden trendy kúsok nenašiel. Postupom času sa tento módny doplnok premenil v outsidera (rovnako tak, ako človek, ktorý ho nosil), aby o dve dekády neskôr mohol sláviť veľkolepý návrat.

Kto sleduje cyklus obmien a návratov módnych trendov, nemôže byť týmto comebackom zaskočený. Vie totiž, že práve necelé štvrťstoročie zvyčajne postačí na to, aby sa kedysi obľúbený trend vrátil na výslnie.

Praktickosť na prvom mieste

Jednoznačnou prednosťou, ktorá sa ľadvinke nikdy nedala uprieť, je jej praktickosť. Tá spočíva čiastočne v šikovnej kompaktnej veľkosti, ktorá pojme všetko, čo k prechádzkam po meste či večernému posedeniu s priateľmi potrebujete, a rovnako aj v možnostiach jej nosenia.

Oproti “deväťdesiatkam” sa ľadvinka dnes dá nosiť nielen upevnená v páse či na bokoch, ale je možné ju nosiť aj na spôsob crossbody kabeliek či ležérne cez rameno. Pretože sa ľadvinka priamo raketovou rýchlosťou rozšírila aj mimo oblasti módneho móla a dopyt po nej začína byť stále výraznejší, nájdete na trhu modely rozličných veľkostí, dizajnov a farieb. Na svoje si prídu nielen milovníci extravagancie, ale aj vyznávači minimalizmu. A rovnako ako pred dvadsiatimi rokmi nezáleží na tom, či ste muž alebo žena, ani či máte školské roky už dávno za sebou alebo ste stále školopovinní. Sláviť návrat tohto trendu, tak môžu všetci bez rozdielu!