Kabelka na leto – Podľa čoho vybrať?

Väčšina žien má doma niekoľko kabeliek, ktoré používajú pri rôznych príležitostiach a kabelky si menia počas celého roka.

Dlhé šedivé dni sa menia v žiarivé a jasné, čo sa odráža aj vo Vašej nálade. S odchodom zimy má aj Váš šatník tendenciu sa rozžiariť.

Pri výbere novej kabelky na leto je dobré sa zamyslieť, k akým príležitostiam ju chcete použiť.

Práca v letných mesiacoch

Do práce musíme aj v lete. Nie je ale dôvod, prečo sa krásnym počasím nenaladiť aj v pracovných dňoch. Potrebujete kabelku, kam sa vám vojde formát A4 a notebook, alebo stačí len menšia kabelka, do ktorej dáte pár nevyhnutností?

Menšia elegantná kabelka sa môže hodiť na kávu s kamarátkou. Väčšia kabelka typu shopper zase, keď budete chcieť ísť po práci k vode. Do shopperky bez problému dáte svetrík, osušku i plavky.

Elegantné na večer

Na spoločenské akcie sa naozaj nehodí veľká kabelka. Potrebujete so sebou len mobil, peňaženku a nejaké drobnosti? Na to je ideálna menšia spoločenská kabelka, ktorú môžete využiť aj na prechádzky po meste, večer s priateľmi alebo napríklad do letného kina. Ak sa chcete priblížiť večernej atmosfére, kúpte si kabelku v metalických farbách.

Štýlovo do veľkomesta

Vo veľkomeste rozhodne vyniknete s koženou kabelkou, ktorá dodá Vášmu outfitu punc luxusu. Ak si vyberiete klasickú hladkú alebo elegantne prepletanú, je len na Vás.

Milou voľbou môže byť tiež mestský batoh. Maličký s chlopňou, šnúrkou na stiahnutie alebo väčší kockovaný, sú ideálnymi spoločníkmi na deň v meste.

Na krátky výlet

Vaša drahá polovička Vás nečakane prekvapí výletom na rozhľadňu. Do malej crossbody kabelky dáte všetko potrebné a nebude Vám prekážať v pohybe.

Ak uprednostňujete batôžtek, odporúčame Vám elegantnú klasiku kožený batoh. Z módy asi nikdy nevyjde a Vy budete vyzerať štýlovo niekoľko ďalších rokov. Máte rada módne výstrelky? Chcete batoh vo farbe, vzore alebo tvare, aký ste ešte nikdy nemala?

Konečne k vode

Rybníky a kúpaliská sú v lete v obkľúčení. K vode pravdepodobne zvolíte veľkú kabelku, do ktorej zabalíte všetko potrebné, vrátane osušky. Na leto odporúčame bielu kabelku alebo kabelku s kvetinovým vzorom.

Zabalené na cesty

Veľká kabelka má veľa výhod. Môžete do nej dať veľa vecí. Čím väčšia bude, tým drobnejšie vedľa nej budete vyzerať. Pokiaľ chcete tento kontrast ešte umocniť, vyberte svetlú kabelku a oblečte si k nej niečo tmavého.

Pri výbere je dôležité sa zamyslieť, aký tvar a štýl nosenia kabelky preferujete. Crossbody kabelku môžete nosiť popruhom cez telo. Kabelku s dvoma veľkými uchami je možné nosiť len cez rameno. Pre kombinovanie oboch štýlov odporúčame jednoznačne hobo kabelku, ktorá má krátke ucho na nosenie cez rameno a dlhý nastaviteľný popruh.

Na hudobný festival

Pri návšteve hudobného festivalu, chcete určite vyzerať trendy. S crossbody, ktorú si hodíte krížom cez telo, môžete tancovať a užívať si podľa ľubovôle a nemusíte mať strach, že ju niekde stratíte.

Aktuálnym hitom sú batôžky. Batoh ocení Váš chrbát a vy budete mať voľné ruky hoc aj na natáčanie svojho obľúbeného speváka.