Módne tipy: Peňaženka

Kožená peňaženka

Ako si vybrať koženú peňaženku

V tomto článku sa budeme venovať téme správneho výberu kožených peňaženiek. Výber peňaženky, je často zanedbávaný, čo je veľká škoda. Zatiaľ čo u kabeliek kladieme veľké nároky na dizajn, u peňaženky sa dá vypozorovať ľahostajnejší prístup. Pritom ideálne by práve kabelka a peňaženka mali k sebe ladiť a vytvoriť tak jeden celok.

Je pravdepodobné, že ak nie ste vyložene zberateľom peňaženiek, tak máte jednu koženou peňaženku, ktorá je aktuálne vo vašom vrecku či kabelke a maximálne jednu náhradnú, napríklad na cestovanie či na šport.

Ak sa teda stane, že vám vaša peňaženka doslúži, je určite tou správnou voľbou venovať váš čas, výberu novej peňaženky, ktorá vám bude vyhovovať po všetkých stránkach a zároveň vám vydrží čo najdlhšie.

Pre každého z nás, je kožená peňaženka dôležitým doplnkom na každý deň. Nároky, ktoré sa kladú na ideálnu koženu peňaženku sú vysoké a nie je jednoduché im vyhovieť. Ideálna peňaženka by mala byť praktická, módna, dostatočne priestranná a zároveň by mala mať v sebe kus originality a ladiť k rôznym outfitom.

Preto sme sa rozhodli zhrnúť zásadné kritériá, pre výber tej správnej koženej peňaženky, ktorá bude tou najvhodnejšou, práve pre vás.

Čomu všetkému by ste pri výbere koženej peňaženky mali venovať pozornosť? Iste sa oplatí začať pri praktických požiadavkách a zamerať sa na funkčnosť peňaženky. Z tohto pohľadu je vhodné zamerať sa predovšetkým na materiál, veľkosť, tvar, druh zapínania a vnútorné členenie peňaženky. Až po tom, ako si určíte všetky požiadavky, prezrite si dizajn peňaženky a vyberte si tú, ktorá sa najlepšie hodí k vášmu štýlu. V našej ponuke nájdete kategóriu kožených peňaženiek a peňaženiek zo syntetickej kože. U kožených peňaženiek sa môžete spoľahnúť na kvalitu a dlhú životnosť materiálu. U peňaženiek zo syntetickej kože si zase môžete vyberať s pestrejších vzorov a originálnych dizajnov. Z hľadiska zapínania si môžete v ponuke peňaženiek našich značiek vyberať medzi peňaženkami s uzatváraním na cvok ,či na zips. Je na preferenciách každého zákazníka, ktorý druh zapínania uprednostňuje.

Čo sa týka farby peňaženky, záleží primárne na vašom osobnom vkuse. Všeobecne sa dá konštatovať, že univerzálnymi peňaženkami, ktoré elegantne zladíte s akýmkoľvek outfitom, budú tie v odtieňoch čiernej, hnedej či béžovej farby. Červené peňaženky a všetky ich odtiene, bývajú veľmi obľúbené, u dám s výraznejším osobitým štýlom. Popustiť uzdu svojej fantázii môžete potom pri výbere peňaženky s farebnými originálnymi vzormi a motívmi.

Pri výbere peňaženky sa pozorne venujte aj jej vnútornému usporiadaniu. Počet vnútorných priehradiek by mal korešpondovať s vašimi potrebami a s tým, akým vášnivým zberateľom vernostných kartičiek ste. Vyhodnoťte teda s rozvahou, vyššie načrtnuté kritériá a iste sa Vám podarí nájsť v ponuke nášho e-shopu, peňaženku podľa vašich predstáv.

Malá kožená peňaženka pre dámy

Dámska kožená peňaženka predstavuje nezastupiteľný módny doplnok dennodenného užívania. Keďže ide vskutku o nezastupiteľný artikel, je potrebné venovať osobitnú pozornosť jej výberu. Ak nemáte zberateľskú módnu obsesiu na peňaženky, je veľmi pravdepodobné, že budete vlastniť jednu, maximálne dve peňaženky a budete ich mať pri sebe každý deň. Je teda obzvlášť žiadúce, aby peňaženka spĺňala všetky vaše potreby.

Pokračovať v čítaní Malá kožená peňaženka pre dámy

Malá praktická kabelka

Tento článok je venovaný kabelkám menších rozmerov. Praktickým drobným spoločníčkam, ktoré tvoria nezastupiteľnú súčasť dámskych šatníkov. Ak z nejakého dôvodu váhate, či je malá kabelka pre Vás tou správnou voľbou, čítajte ďalej a budete mať jasno.

Nižšie si predstavíme niekoľko dôvodov, prečo by ste nemali so získaním malej kabelky otáľať a prečo by mala byť takpovediac povinnou súčasťou vášho šatníka:

Pokračovať v čítaní Malá praktická kabelka

Veľká kožená peňaženka

V tomto článku sa zameriame na výraznú kategóriu dámskych peňaženiek a to na veľké dámske peňaženky. Ak aktuálne pátrate po novej peňaženke, iste ste už zaznamenali, že súčasný trh ponúka nepreberné množstvo typov a druhov dámskych peňaženiek. Predstava o tom, že peňaženka je len nevyhnutná súčasť dámskej kabelky, je už dávno prekonaná. Dámska peňaženka, funguje ako samostatný, dámsky módny doplnok, ktorý by mal ideálne ladiť s dámskou kabelkou a vytvoriť tak funkčný módny celok.

Pokračovať v čítaní Veľká kožená peňaženka

Batohy do práce, do školy aj na výlet

Stále väčšie množstvo žien podľahlo kúzlu nosenia batohov namiesto kabeliek a vedzte že medzi nimi nie sú len stúpenkyne turistiky. Áno, predtým bol batoh spájaný výhradne so športovým štýlom a vnímaný ako čisto funkčná batožina do prírody. Zhruba od 70. rokov 20. storočia sa však batohy začali prepracovávať do sveta módy a získavať si svoje miesto medzi doplnkami mestských outfitov. Súčasné modely batohov sa už dávno vymanili zo škatuľky školských aktoviek a ruksakov do hôr. Tento stereotyp bol prelomený a z batohu sa stal vkusný a elegantný módny doplnok.

Pokračovať v čítaní Batohy do práce, do školy aj na výlet

Módne tipy:

Pánske aktovky

Pánske aktovky sú symbolom štýlu, elegancie, krásy a vkusu už dlhé desaťročia. Tento nadčasový pánsky doplnok skrátka z módy nikdy nevyjde. Vyraziť na pracovnú schôdzku s igelitovou taškou v ruke, alebo hodiť na chrbát pánskeho obleku batoh, je nielen módne, ale aj spoločenské faux pas. Kvalitná kožená pánska aktovka by mala byť prirodzenou ozdobou každého elegantného muža. Tento pánsky módny doplnok vyžaruje eleganciu aj funkčnosť a vyvoláva v spoločnosti veľmi dobrý dojem. Elegán v skvele padnúcom obleku doplnenom o vkusnú elegantnú koženú pánsku aktovku vzbudzuje obdiv svojho okolia.

Pánska aktovka je plochá obdĺžniková taška. Oproti tiež hojne využívaným pánskym kufríkom v minulosti sú pánske aktovky objemnejšie, poddajnejšie, a umožnia tak prenos väčších rôznorodých predmetov. Vo vnútri aktovky sa obvykle nachádza veľké hlavné vrecko, ktoré je lemované menšími vreckami a priehradkami, ktoré zaisťujú perfektnú rovnováhu a organizáciu útrob aktovky. Aktovky nielen skvelo vyzerajú, ale sú ideálnou batožinou pre prenášanie pracovných dokumentov, kníh, notebooku, mobilu, nabíjačiek a iných cenností, ktoré moderný muž potrebuje mať pri sebe. Pánske aktovky v našej ponuke sú spravidla vybavené rúčkou pre pohodlný úchop pri nosení v ruke, a vďaka nastaviteľnému popruhu poskytujú aj variant nosenia aktovky cez rameno.

Pánska aktovka môže byť vnímaná ako znamenie činorodých mužov, vyžaruje autoritu, profesionalitu, inteligenciu, skrátka všetko, čo chce moderný muž premietnuť do svojho zovňajšku a čo mu pomáha stúpať nahor na kariérnom rebríčku. Jej luxusný vzhľad dodá charizma každému mužovi a to nielen tým z businessu. Pánska aktovka nepatrí do rúk len riaditeľom a top manažérom, veľkej popularite sa aktovky tešia aj u úradníkov či u mužov, ktorí pri sebe skrátka chcú mať notebook a potrebné dokumenty, a pri tom si radi zachovajú štýl a podčiarknu svoj šarm. Či už využijete pánsku aktovku denne v rámci svojho zamestnania alebo len párkrát za rok pri špeciálnej príležitosti, mala by tvoriť súčasť vášho šatníka. Vďaka kvalitnému spracovaniu koženého materiálu vydrží aktovka mnoho rokov. Kvalitné spracovanie je alfou a omegou pánskych aktoviek. Nie je totiž horšia kombinácia než elegantný pánsky outfit doplnený ošúchanou, potrhanou a nekvalitnou pánskou aktovkou. Ak váhate, čím potešiť syna, otecka, dedka, manžela či partnera, kvalitná kožená aktovka je vhodným krásnym darčekom, ktorý urobí veľkolepý dojem, a zároveň im poslúži dlhý čas.

Tote kabelky

Poďme si bližšie predstaviť verného priateľa a spoľahlivého spoločníka medzi kabelkami, ktorý sa teší veľkej obľube. Tote kabelka je módny doplnok vhodný pre business, do školy, ale aj do mesta. Vďaka svojej univerzálnosti, efektivite a účelnosti sa jedná o jeden z najobľúbenejších funkčných doplnkov vo svete dámskych kabeliek. Či už ste matka v domácnosti, alebo žena, ktorá dlho do večera pracuje v kancelárii, či študentka žijúca bohatým spoločenským životom, iste nám dáte za pravdu, že uvítate tašku, ktorá je schopná pojať všetko, čo práve potrebujete a k tomu dokáže držať svoj tvar a zároveň má šmrnc.

Pokračovať v čítaní Tote kabelky

Prírodná koža

Keďže náš e-shop ponúka široký sortiment kvalitných kožených výrobkov, je určite na mieste uviesť tu niekoľko slov o prvotriednom materiáli z pravej kože a venovať sa správnej starostlivosti a ochrane tohto prvotriedneho materiálu. Koža je jedinečným a nenahraditeľným materiálom, ktorý je používaný už odpradávna a po celý čas sa teší veľkej obľube. Čím je prírodná koža tak výnimočná, že obstála v konkurencii ostatných materiálov po tak dlhý čas, a aj v modernej dobe je považovaná za top materiál?

Zásadnou vlastnosťou tohto materiálu je fakt, že dva kúsky z prírodnej kože nebudú nikdy vyzerať rovnako. Jedná sa o materiál, ktorý skvelé obstojí v skúške času a dokonca má tendenciu sa s vekom zlepšovať. Všetky značky, ryhy, odreniny, stopy jaziev a zvrásnenie, či nepravidelné zafarbenie, ktoré prírodna koža zachytí na svojej ceste, rozpráva príbeh o pôvode a živote zvieraťa. Ďalšou vlastnosťou, ktorú určite oceníte, je mäkkosť a poddajnosť tohto materiálu.

Nákupom kabelky či peňaženky z prírodnej kože si okrem módneho doplnku kupujete aj vysoko trvanlivú prvotriednu kvalitu, ktorá je obsiahnutá v jedinečnom materiáli so svojou vlastnou históriou a výnimočným charakterom. Rôzne nerovnosti, záhyby či stopy po prírodnom vyblednutí nie sú chybou, naopak sú zárukou pravosti prírodnej kože, ktorá bola spracovaná vďaka živým tvorom. Všetky zdanlivé nedokonalosti tak tvoria pravú podstatu krásy tohto prírodného materiálu.

Kožené kabelky a peňaženky vzhľadom k materiálu, z ktorého sú vyrobené, patria k tým najtrvalejším. Aj tu je však nutná náležitá starostlivosť, vďaka ktorej sa maximálne predĺži ich životnosť a krásny vzhľad po celú dobu ich používania.

 • Pred prvým použitím odporúčame aplikovať impregnačný prípravok, ďalšie impregnovanie podľa potreby.
 • Nečistoty odstráňte handričkou alebo hubkou namočenou v čistej vode tak, aby nedošlo k premočeniu
 • Kožu nikdy nečistite intenzívnym trením.
 • Na vyčistený povrch naneste malé množstvo krému na kožu podľa pokynov výrobcu.
 • Chráňte kožu pred nadmerným vlhkom a slnečným žiarením.
 • Dbajte na to, aby sa výrobok nepremočil.
 • Materiál z pravej kože nechajte vyschnúť pri izbovej teplote.

  Módne tipy

  Kabelka z kože saffiano

  V našej ponuke kožených kabeliek nájdete na niektorých modeloch informáciu, že je kabelka vyrobená z kože saffiano. Hocikto už tento druh kože pozná, mnohí možno s týmto materiálom ešte nemali tú česť. Aké sú vlastnosti tohto materiálu, ako sa oň správne starať a čo si vlastne pod pojmom koža saffiano predstaviť, tomu všetkému sa budeme venovať v nasledujúcich riadkoch. Koža saffiano pochádza rovnako ako mnoho iných prvkov módneho priemyslu, z Talianska, kolísky módy, kde bola vynájdená dnes už ikonickou módnou značkou Prada.

  Koža saffiano kombinuje výnimočnú stálosť materiálu a odolnosť proti škvrnám s eleganciou a štýlom. Nejedná sa o špeciálny druh kože, ale v procese výroby tohto materiálu ide primárne o jedinečné spracovanie. Koža saffiano je známa svojimi diagonálnymi líniami a vzorom šrafovania, ktoré sú strojovo lisované do voskového povlaku kože, čo jej dodáva absolútne nezameniteľný jemný lesk. Medzi charakteristické znaky tejto kože patrí vysoká odolnosť voči škvrnám a oderom. Vďaka týmto pozitívnym vlastnostiam je táto koža ideálna práve pre dámske kabelky. Na záver spracovania sa ešte citlivo napúšťa špeciálnym voskom, ktorý odpudzuje vodu a vlhkosť a materiál sa tak stáva takmer nezničiteľným.

  Kabelky z kože saffiano sú preto vysoko odolné proti poškriabaniu a oderom, takmer vodeodolné a ľahko udržiavateľné. Čo viac si priať, než to, že váš obľúbený módny doplnok zvládne spoľahlivo a bez úhony každodenné bežné používanie. V našej ponuke môžete vyberať z niekoľkých typov dámskych kabeliek, ktoré sú vyrobené z tohto moderného materiálu. Či už preferujete praktické crossbody kabelky, či väčšie shopper kabelky, alebo je vaším favoritom elegantná business kabelka, koža saffiano má všade svoje zastúpenie.

  Aby ste podporili výnimočné vlastnosti vašej novej kabelky z kože saffiano, treba sa o ňu poriadne starať:

 • Po nákupe použite krém a s bavlnenou handričkou očistite kabelku krúživými pohybmi.
 • Krém nechajte minimálne 30 minút pôsobiť a potom kabelku naimpregnujte.
 • Pri zašpinení odporúčame otrieť kabelku vlhkou handričkou.
 • Minimálne raz za mesiac je ideálne kabelku natrieť krémom, aby nevysychala.
 • V prípade namočenia kabelku nesušte pri veľkom zdroji tepla (pri kúrení).
 • Ak kabelku nenosíte, odporúčame ju uchovávať naplnenú pokrčeným papierom.
 • Kabelku z kože saffiano chráňte pred poškodením ostrými predmetmi.

  Vianočné tipy – darčeky pre manželku a dcéru

  Čas adventu sa nezadržateľne blíži. Pre niektorých to môže znamenať začiatok času pohody, pokoja, kolied a vôňu cukroviniek. Pre veľa z nás je tento čas pokoja a pohody spojený bohužiaľ aj so zhonom okolo domácnosti a premýšľaním nad vianočnými darčekmi, ktoré sa nám opäť nepodarilo zabezpečiť v predstihu, a budú sa vymýšľať a zháňať pod tlakom. Všetkým našim zákazníkom by sme preto radi ušetrili stres s vyberaním darčekov a poskytli im praktického sprievodcu naším sortimentom s tipmi na konkrétne produkty, s ktorými nemôžete šliapnuť vedľa.


  V tomto článku vám ponúkneme tipy na skvelé darčeky ideálne pre vaše manželky, partnerky a dcéry. Pre mnohých z vás sa možno jedná o najproblematickejšiu položku na vašom zozname darčekov pre rodinu. A niet divu. Trh je produktmi pre slečny a dámy doslova preplnený. Ďalšou vecou je, že tieto ženy majú rady prekvapenia, zároveň však majú veľkú dávku osobného vkusu a všeobecný prehľad o trendoch a skrátka spoznajú, aká je kvalita vybraného darčeka. Vybrali sme teda z širokej škály nášho sortimentu top produkty, ktorými zaručene potešíte každú modernú ženu.


  Poďme si teraz predstaviť tipy na darčeky, ktorými môžete tento rok vaše manželky či dcéry pri vianočnom stromčeku oslniť:

  Kožená kabelka Noelia Bolger z kože saffiano.


  Počuli ste už o koži saffiano? Je to skvelý výdobytok módneho priemyslu poslednej doby. Vďaka špeciálnemu a technologicky náročnému spracovaniu kože, získava materiál saffiano koža veľmi praktické vlastnosti, z ktorých vyniká najmä vysoká odolnosť materiálu.


  Kvalitná kabelka našej originálnej značky Noelia Bolger je vynikajúcou voľbou pre modernú ženu, ktorá nevyužíva kabelku len ako príležitostný módny doplnok pre spoločenskú príležitosť, ale ktorá vie, čo od svojej kabelky chce a potrebuje, aby bola jej spoľahlivou spoločníčkou pre celý deň plný pochôdzok a rokovaní a ktorá bude za všetkých okolností šik.


  Elegantný batoh Tangerin


  Dámsky elegantný batoh je skvelou voľbou. Jedná sa o vysoko moderný a trendy doplnok, ktorý je aktuálne veľmi “in”. Ak si vaša pani či slečna na kabelky príliš nepotrpí alebo má naopak už plnú skriňu kabeliek, môžete ju potešiť touto sviežou alternatívou. Elegantný batoh Tangerin zo syntetickej kože so vzhľadnou chlopňou ponúkame v piatich farebných variantoch.


  Peňaženka Carmelo z lakovanej kože


  Kvalitnou koženou peňaženkou pre vašu milú dámu, nemôžete nikdy urobiť chybu. Naše peňaženky značky Carmelo z lakovanej kože predstavujú veľkú dávku luxusu a elegancie. U koženej peňaženky dámy určite ocenia originalitu, na čo sa u našich značiek môžete spoľahnúť. Spojenie jedinečného dizajnu s materiálom z lakovanej kože predstavuje rafinovanú kombináciu pre darček pod stromček. Lesk luxusného materiálu sa po rozbalení darčeka iste ihneď odrazí vo spokojnom pohľade vašej ženy či dcéry.